Rodzaje kryngielitowych płyt uszczelkarskich
- Szczegóły
Kryngielit to bardzo popularna substancja powszechnie wykorzystywana w przemyśle, która swoją sławę zawdzięcza niskiej cenie idącej w parze z niezawodnością i efektywnością. Materiał wykonany jest z naturalnych włókien, które następnie zespala się substancją taką jak kauczuk. Uzyskane w procesie tworzywo charakteryzuje się więc wyjątkową gęstością, a co za tym idzie - doskonale nadaje się do produkcji elementów uszczelniających.
Płyty kryngielitowe - wyjątkowy rodzaj uszczelnienia
Doskonałym sposobem na uzyskanie elementu uszczelniającego o nietypowym rozmiarze lub kształcie, jest wycięcie go z arkusza krynkielitowej płyty, które różnią się między sobą formatem, grubością oraz właściwościami. Mianowicie, najbardziej uniwersalny typ kryngielitowych płyt uszczelkarskich, znany także pod oznaczeniem AF-CD, ze względu na wykonanie z naturalnych włókien, nadaje się przede wszystkim do produkcji elementów instalacji grzewczych, wodociągów, kanalizacji i obiegów wód przemysłowych.
Typem płyt uszczelkarskich, które wykorzystać można w trudniejszych warunkach pracy, są te o symbolu AF-202. Wykonane na bazie włókien aramidowych tworzywo stanowi popularny typ stosowany w czasie uszczelniania w niskich temperaturach i ciśnieniu. Oprócz wspomnianego zakresu zastosowań, modele AF-202 nadają się równie dobrze do instalacji oleju opałowego. Rodzajem tworzywa do zadań specjalnych jest płyta kryngielitowa AF-1000 odporna na wodę, parę, oleje, benzynę i paliwa. Za niesamowitą wytrzymałość mechaniczną materiału odpowiada sposób jego budowy wykonanej na bazie włókien aramidowych i mineralnych pokrytych dodatkową ocynkowaną siatką stalową. Właściwości fizykochemiczne płyty AF-1000 pozwalają więc na jej swobodne wykorzystanie przy wysokotemperaturowych połączeniach oraz dużych skokach ciśnienia.